هواتو کردم

خسته ام از این همه روزهای پوشالی ... میان این همه همهمه جای تو خالی


تفاوت بینش ها

روزی مردی به یکی از دوستانش گفت :
- من تو این هفته یه روز رو به طور کامل خوابیدم.
دوستش گفت:
- بدون غذا ؟؟؟؟؟؟؟؟
مرد روز بعد دوباره همین حرف رو به یکی از دوستانش گفت:
- من تو این هفته یه روز رو به طور کامل خوابیدم.
دوستش پاسخ داد:
- بدون نماز ؟؟؟؟

آری ، این است تفاوت بینش ها!


به هم می ریزد...

به نسیمی همه راه به هم می ریزد

کی دل سنگ تو را آه به هم می ریزد؟

سنگ در برکه می اندازم و می پندارم

با همین سنگ زدن ، ماه به هم می ریزد

عشق بر شانه ی هم چیدن چندین سنگ است

گاه می ماند و ناگاه به هم می ریزد

آنچه را عقل به یک عمر به دست اورده است

دل به یک لحظه کوتاه به هم می ریزد

آه یک روز همین آه تو را می گیرد

گاه یک کوه به یک کاه به هم می ریزد...حجاب ناقض قوانین طبیعت!

یک سوال که در مورد حجاب مطرح میشه اینه که ایا حجاب ناقض قوانین طبیعته؟
پاسخ با مثال های از طبیعت :
1= کرم شب تاب نر برای جلب توجه جنس ماده از خودش الگوهای مختلف تابش نور رو در شب منتشر میکنه تا نظر جنس ماده رو به خودش جلب کنه.
2= قورباغه ی نر با صدای بلند آواز میخوانه و قورباغه ی ماده بین قورباغه های نری که میخونن گردش میکنه، در کنار هر کدوم میشینه و به صداشون گوش میکنه و گاها چندین بار این کار رو تکرار میکنه  تا بهترین رو انتخاب کنه.
3= پرنده ی نر مرغ جولا تو فصل تولید مثل دمش 5 برابر حالت عادی میشه و پرنده ی ماده از بین پرنده های نر دم بلند یکی رو انتخاب میکنه.
4= قوچ و گوزن هم با داشتن انشعابات مختلف شاخ باعث جلب توجه جنس ماده میشن و گاها با هم جنگ و دعوا میکنن تا برتری و قدرت خودشون رو به جنس ماده ثابت کنن و این بازم جنس ماده است که جفت خودش رو انتخاب میکنه.
5= شیرهای نر که یال های بیشتر و قشنگ تری دارن هم بیشتر در معرض انتخاب جنس ماده هستن و اینها هم گاها با هم دعوا میکنن تا خودشون رو به شیر ماده ثایت کنن.
منبع : زیست پیش دانشگاهی رشته ی تجربی

اما در انسان چیزی که الان داریم مشاهده میکنیم برعکس تمام قوانین طبیعته و جنس مذکر از توی خیابون از بین کیس های مختلفی که جنگ زیر پوستی با هم دارن (که از زیر پوست به روی پوست صورت هم تراوش کرده :) ) و این جنگ خیلی هاش به مراکز جراحی های زیبایی و جمله ی معروف بکش اما قشنگم کن (که
البته معمولا نمیشن :)) ختم میشه ، انتخاب میکنه و صرفا داریم به سمتی میریم که این جنس مذکره که انتخاب میکنه نه جنس مونث و این در حالیه که بر اساس قوانین طبیعت و ذات افرینش باید انتخاب جفت توسط جنس مونث باشه.(البته این مطلب منافاتی با زیبا بودن زن و اراستگی ظاهری نداره)
حالا قضاوت با شما ایا حجاب ناقص قوانین طبیعته؟
پ ن:
دبیر زیست سال دوم ما میگفت به نظر من زیست بیشتر از دین و زندگی درس خدا شناسی میده ، این جمله گاهی واقعا درسته...
چه فرقی می کند؟

وضع ما در گردش دنیا چه فرقی می کند؟

زندگی یا مرگ ، بعد از ما چه فرقی می کند؟

ماهیان روی خاک و ماهیان روی آب

وقت مردن ساحل و دریا چه فرقی می کند؟

سهم ما از خاک وقتی مستطیلی بیش نیست

جای ما اینجاست یا انجا چه فرقی می کند؟

یاد شیرین تو بر من زندگی را تلخ کرد

تلخ و شیرین جهان اما چه فرقی می کند؟

هیچ کس هم صحبت یک مرد نیست

خانه من با خیابان ها چه فرقی می کند؟

مثل سنگی زیر آب از خویش می پرسم مدام

ماه پایین است یا بالا چه فرقی می کند؟

فرصت امروز هم با وعده فردا گذشت

بی وفا امروز با فردا چه فرقی می کند؟تولدت مبارک


حقا که تو از سلاله ی فاطمه ای

با خنده ی خود به درد ما خاتمه ای

زیباتر از این نام ندیدم به جهان

سید علی حسینی خامنه ای

********************************************************
من فخر میفروشم به تمام عالم که نام تو پدر است و من فرزند
الهی سایه ات تا ابد پاینده پدر...
********************************
میلادت مبارک حضرت اقا

1318/4/24
*************


بن کور (اصلاح شده ی کنکور)

دیگه کم کم داریم به لحظات کنکور نزدیک میشیم.

چه اونی که خونده و چه اونی که نخونده هر دو استرس دارن.

فشارم امپر چسبوده و دستم به لرزه افتاده بغض هم راه گلومو بسته.سخته بخوای نتیجه ی 12 سال زحمت رو تو 4 ساعت خلاصه کنی.

برعکس همه که میگن امشب رو باید راحت بخوابی من امشب میخوام واسه خودم احیا بگیرم فکر میکنم بیشتر از هر چیزی بهش نیاز دارم.

برعکس همه که میگن عصر رو باید استراحت کنی و سعی کنی اروم باشی من عصر میخوام برم شهدای گمنام و درد و دل کنم.

خوب یادمه امسال عید یعنی دقیقا روز عید ساعت سال تحویل طلاییه چقدر درد و دل کردم و زجه زدم واسه حالم و بعدش فاکتور از دلتنگی چه حال ارومی داشتم. الان هم طلاییه میخوام دلم هق هقه گریه کردن میخواد دلم درد و دل میخواد، اما نمیشه.

دلم میخواد از هوای شهر دور بشم، دور از هیاهوی مردم، دور از تیر نگاه هایی که چند ثانیه هم اجازه ی خلوت بهت نمیدن؛ حرف بزنم فقط و فقط حرف بزنم و گریه کنم.

پ ن :حال من بده، الان بدتر از همیشه، بدتر از هر لحظه، دلم گرفته و گریه امونم رو بریده... یعنی واقعا همه ی اینها واسه استرس کنکوره؟ فکر کنم کنکور بهونه است دلم خیلی گرفته ،ولی تو قالب استرس فردا داره خودشو خالی میکنه.اصلا انگار نیت کرده تلافی تمام ناراحتی های عمر رو امروز رو سرم خالی کنه و اتفاقا خیلی هم موفق بوده.خانواده هم جای اینکه ارومم کنن فقط میگن استرس نداشته باش یکی نیست بگه اخه اگه میتونستم خب خودم این کار رو میکردم.

پ ن 2:امروز تمام اون مدادها و مداد نوکی های تبرک شده رو اماده میکنم تا فردا ازشون استفاده کنم حقیقتا انتظار من ازشون اینه که خود به خود بزنن دیگه نمی دونم انتظار اونها از من چیه ؟ :)

برای هم دیگه دعا کنیم دعا اثر داره.

الهی همه تو و ما همه هیچ...استدلال

من همیشه معتقدم که وقتی چیزی رو با استدلال و منطق توضیح بدی اثرش خیلی بیشتره حالا بعضی دوستان منو به بی منطقی محکوم کردن و بعضی ها هم گفتن اصلا چه جوری پوشش یا همون حجاب یک پسر روی حجاب دختر تاثیر داره؟

پاسخ این سوال رو با مثال میدم که همیشه اثرش از نیم ساعت خشک و قلمبه سلمبه نوشتن بیشتره.

این مثال تجربه ی شخصی خود منه.

من دوستانی دارم که حجاب چندان مناسبی ندارن (بخدا تذکر دادم ولی از اونجایی که به قول استاد همیشه نباید فازمتر شد نمیشه همیشه حرفی زد که وضعیت وخیم تر بشه) که گاهی با هم بیرون میریم.

حالا تو این رفت و امدها وقتی یه پسر مذهبی (از اونایی که هم پوشش خوب داره هم سرش پایینه) کنارمون رد میشه به شخصه خود من چادر و روسریم رو جلوتر میارم (البته در حالت عادی هم مو رو کاملا می پوشونه) اما چیزی که برام جالب بوده اینه که دوستان دیگه هم حداقل روسری هاشون رو جلوتر میکشن و این به حرمت شخصیت و اعتقادات اون پسره.

اگه این اتفاق براتون پیش نیومده (یعنی سرتون پایین بوده و به دخترها نگاه نمی کردین) قطعا حداقل یک بار براتون پیش اومده که صحنه ی رد شدن یک روحانی کنار چندتا خانم بی حجاب رو دیده باشید.

عمدتا چیزی که تو این شرایط می بینید اینه که همه ی خانمها روسری های نیم سانتی مبارک رو جلوتر می کشن(بگذریم که از پشت موها میزنه بیرون ) حالا این ایا چیزی غیر از حفظ حرمت روحانی و احترام به لباس انبیاست؟

حالا شما بیا شرایطی رو در نظر بگیر که پسرهای جامعه اینطوری باشن ؛ دخترهای این جامعه چطوری میشن؟

توجه : ما هممون میدونیم که در حال حاضر حفظ کردن پسر تو جامعه به نسبته حفظ کردن دختر تو جامعه سخت تره چون به نسبت هم شرایط گناه براش فراهم تره و هم ازادی بیشتری داره(میدونم که الان باز نصفتون با اینجا مخالفید) پس ما واقعا به پسرهای خوب جامعمون افتخار میکنیم.

شاید خود شما درک نکنید اما ما (من و دوستانی که ازشون پرسیدم) واقعا وقتی نماز خوندن یه پسر جوون رو می بینیم یه حس خوبی پیدا میکنیم یه حس ارامش و اطمینان و امنیت بیشتر. جدا بعضی از پسرهای مذهبی (اون خوبهاشون) باعث فخر ما هستند.

به امید روزی که جامعه ای اسلامی با دختران و پسرانی متدین و دین دار داشته باشیم.یه کمی درد و دل(خوندنش کمتر از 10 دقیقه وقت میگیره)

 "خواهش میکنم کامل بخونید. نخوندی هم نخوندی فقط الکی نگو خوندم"

من نه ادم بیکاریم و نه ادم زیاد از حد حوصله دار ولی اینکه میام و مطالب طولانی شما رو میخونم و وقتم رو میزارم دلیلش احترام به نوشته ها و افکار شماست و گاها هم نظرات خیلی طولانی که خیلی هاشون تبدیل به بحث میشه مینویسم که باعث دلخوری بعضی ها میشه ولی حقیقت اینه که من فقط میخوام به شما یاداور بشم که عقاید گوناگونی هست که ممکنه با عقاید شما متفاوت باشه و این فکر نمی کنید ارزشش از یه ممنون یا خوبه خالی که 90٪ افراد اصلا حرفهای شما رو نخوندن و شاید هم مخالف باشن اما وقت نزاشتن؛ بیشتر نیست؟این عمق احترام من به حرفهای شماست و من خودم به شخصه خوشحال میشم اگه کسی حرفهای منو انقدر دقیق بخونه و نظر بده.

اما یه خرده هم انتقاد کنم از مطالب خیلی ها.

این روزها همش مطالب راجب حجاب و وضعیت بد حجاب می زنید.(که واقعا هم مسئله ی مهمیه) اما چرا همش راجب خانمهاست؟

من نمیگم انتقاد نکنید یا ما مخالفیم؛ نه ؛ ما هم عین شما به کسانی که شبیه اسمارتیس میان بیرون اعتراض داریم.

حرف من اینه که چرا فقط راجب خانمها؟ چرا هیچ وقت راجب موجودات فضایی با اون سرهای عجیب و غریب مطلب نمی زارید؟ تا دیروز جوجه تیغی بود امروز بعضی هاش هنوز موجوداتش کشف نشده فقط میدونم که شبیه ادم نیست.

چرا یک طرف رو ول کردید و محکم یه طرفه دیگه رو گرفتید ؟

چرا هیچ وقت به هم جنس های خودتون نمی گید این وضع لباس های چسبون و شلوار های تنگ و کوتاه و بدنمایی های وحشتناکه تو خیابون بده؟

چرا از وضعیت ابروهای برداشته ی پسرها و صورت تمیز شده ای که از صدتا عروس قشنگ تر دست کاری شده انتقاد نمی کنید؟چرا به هم جنس های خودتون که خانمهای باحجاب رو مسخره می کنند انتقادی نمی کنید؟ چرا به مسئله ی فوق العاده فجیع ارایش کردن پسرها که متاسفانه روز به روز افزایش پیدا میکنه توجهی نمی کنید؟

چرا هیچ وقت بی حجابی رو ریشه ای بحث نمی کنید؟ چرا نمی گید اون خانم بی حجاب تو خیابون یه مرد بی غیرت کنارشه که جلوی وضع بد خانم رو نمی گیره؟ یا اونی که بی حجاب میاد 60٪ بخاطر اهمیتیه که جنس مخالفش بهش داده؟ اونی که با ارایش افراطی میاد تو خیابون ایا بخاطر این نیست که هم جنس های شما گاها با تحسین باهاش رفتار کردند؟ اگه بهش اهمیت نمیدادی بازم اینطوری می اومد؟

پسر مذهبی چرا مطلب نزدی که برادرم حجاب فقط برای خانمها نیست تو هم باید هم حجاب ظاهر داشته باشی و هم باطن ؟ که نگاه تو باعث افزایش بی حجابی شده؟

چرا ننوشتی کنار ساحل و دریا فقط مال تو نیست اونجا خانمها هم هستند به چه اجازه ای برهنه میشی و هیچ اهمیتی به پوششت نمیدی؟

چرا نمیگی شلوار فاق کوتاه موقع نشستن مشکل ایجاد میکنه؟حیای تو کو برادر؟

چرا ننوشتی برادرم 30 سال پیش هم جنسهای خود تو بودن که سینه سپر کردن جلوی دشمن پس حجاب تو کو؟پس این ریخت امروز تو الگوش از کجاست؟دختر بازی کردن رو از شهدا یاد گرفتی؟؟ برادرم چقدر زود مردونگی رو از یاد بردی دقیقا به زودی همون چادری که داره از یاد میره.

برادر تو بیشتر از اون دختر مسئول خون شهدایی چون اونها هم جنس های خود تو بودن که امروز فراموششون کردی و گاها مسخرشون میکنی.

معضل دوست پسر و دوست دختر که امروز داره عادی میشه بیشتر تقصیر تو نیست؟

اون دختر احمقی که با تو دوست میشه ذاتش پر از احساساته که داره احمقانه خرجش میکنه تو چی؟ تو مردونگیت رو به چی فروختی که یه دختر رو به بازی میگیری؟ ناراحت نمیشی اگه خواهر خودت هم بازیچه ی هم جنس هات بشه؟ اون بر حسب احساساتش به تو اعتماد میکنه تو چرا انقدر نامرد شدی که یادت میره این دختر هم ناموس سرزمین توئه؟

قصدم توهین به پسرها نیست میخوام بگم چرا فقط دخترها؟چرا همیشه انگشت اتهام سمت ماست؟ما که خودمون هم حماقت هم جنس هامون رو قبول داریم تو کی قبول میکنی که وضع امروز مملکت ما خیلی هاش تقصیر خود توئه؟

دقیقا خود تو مسئول خیلی از حماقت هایی. یه بار هم خودت رو سرزنش کن یه بار هم قبول کن شاید تو خیلی بیشتر از من مقصری و حالا فقط داری فرار میکنی و فکر میکنی با این کار تبرئه شدی.اشتباه نکن تو هر روز محکوم تر میشی فقط باور نمی کنی.

تو روزی باید جوابگوی اشتباهاتت باشی چه قبول کنی و چه نکنی.

تو هم به اندازه ی من مقصری!

نظر شما به معنای احترام به نویسنده است. :)اندر احوالات من

روز عید فطر خواهرم اومد خونه.من از همون اول صبح گفتم عصر ویژه برنامه ی ماه عسله و من با کسی کاری ندارم کسی هم کاری به من نداشته باشه که من میخوام برنامه رو ببینم.

عصر شد خواهرم رو گوشیم پیام داده :

-بلند شو بریم بازار

- زندگی را دوست دارم ماه عسل را بیشتر

-انقدر ماه عسل دیدی چی گیرت اومد بلند شو بریما.

-نمیشه میخوام اخرین برنامه رو ببینم.

-باشه پس نگاه ماه عسلت کن.

-باشه عزیزم ؛ حتما!

شب شد اومدم شام بخورم گفت :

- ماه عسل رو دیدی؟

-اره ؛ فردا صبح بریم بازار؟

- نه؛ با احسان علیخانی برو

بی خیال شدم گفتم صبح بلند میشیم میریم صبح گفتم گفت نه دوباره عصر گفتم گفت با احسان علیخانی برو

شب میخواست با دوستاش بره رستوران گفتم بیا و خواهر کوچکت رو هم ببر حوصله اش سر رفته گفت با علیخانی برو هوات عوض شه.

یعنی انقدر عصبانی شدم گفتم برو بابا کشتیم دو روزه خب میخواستم ببینم اخرین قسمت رو اصلا روز بعد کنکور با دوستام میرم رستوران.گفت: به سلامتی خوش بگذره.

روز جمعه هم که فقط عصر بازار بازه گفتم شنبه میخوای بری بیا یه کنار دریایی یا بازاری بریم تو دلمه که باهات نیومدم گفت عمرا.

اخر هم نرفتیم و امروز صبح بلند که شدم رفته بود.

حالا من موندم بین دو انتخاب که با دوستام برم بیرون یا احسان علیخانی؟ :)اه جبهه

بود سنگر بهترین ماوای من

آه جبهه کو برادرهای من؟؟؟


۱ ۲
با همه ی بی سر و سامانی‌ام
باز به دنبال پریشانی‌ام
طاقتِ فرسوده‌گیم هیچ نیست
در پیِ ویران شدنی آنیم

دلخوش گرمای کسی نیستم
آمده‌ام تا تو بسوزانی‌ام
آمده‌ام با عطش سال ها
تا تو کمی عشق بنوشانی‌ام

آمده‌ام بلکه نگاهم کنی
عاشق آن لحظه‌ی توفانی‌ام
ماهی برگشته ز دریا شدم
تا تو بگیری و بمیرانی‌ام

حرف بزن ابر مرا باز کن
دیر زمانی‌ست که بارانی‌ام
حرف بزن حرف بزن سال هاست
منتظر لحظه‌ی توفانی‌ام

خوب ترین حادثه می دانمت
خوب ترین حادثه می دانی‌ام؟
ها ... به کجا می کشی‌ ای خوب من!؟
ها ... نکشانی به پشیمانی‌ام

نویسندگان
Designed By Erfan Powered by Bayan